Ndryshimi mes inspektimeve të "1 shkurt"

4 bytes removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt (2) duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt (2) duke përdorur AWB)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj (30)|Shkurtshkurt}}
 
== Ngjarje ==
* [[1690]] - [[Francesco Maria Veracini]], kompozitor italian (v. [[1768]]).
* [[1901]] - [[Clark Gable]], aktor amerikan (v. [[1960]]).
* [[1931]] - [[Boris Yeltsin]], kryetar i parë [[Rusi|Rusisë]] (v. [[2007]]).
* [[1965]] - [[Brandon Lee]], aktor kinezoamerikan po ashtu dhe djali i yllit të arteve marciale [[Bruce Lee]] (v. [[1993]]).
* [[1969]] - [[Gabriel Batistuta]], futbollist argjentinas.
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
<!--interwiki-->
 
[[Kategoria:Shkurt]]
 
<!--interwiki-->
37.617

edits