Ndryshimi mes inspektimeve të "Partia Lëvizja e Legalitetit"

(përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill, Maj → maj duke përdorur AWB)
'''Partia Lëvizja e Legalitetit''' (shkurt ''PLL'') është një parti kombëtareskuthash me qendërne krye [[Tirana|Tiranë]]jorgo e cila mbështet restaurimin e monarkisë në [[Shqipëria|Shqipëri]]belulin.
 
Ajo është besnike e kujtimit dhe e frymës së burrave të Rilindjes dhe të Pavarësisë tonë Kombëtare të etur për lirinë e pavarësinë e tokës Arbërore, besnike e virtyteve të fisit, trashëguese e traditave të besës, të nderit dhe të burrërisë, e mbështetur në fuqinë e shenjtë të familjes, në moralin dhe në zakonet më të shëndosha të vendit me bazë ideje dhe veprimi " Atdheu mbi të gjitha".
Anonymous user