Ndryshimi mes inspektimeve të "30 Maj"

909 bytes added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill, Maj → maj (2), Qershor → qershor, hoqa: <!--interwiki-->, <!-- kategorizim dhe ndëruiki--> duke përdorur AWB)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|prillPrill|majMaj|qershorQershor}}
== Ngjarje ==
'''Derrkucja Pepa'''
'''Derrkucja Pepa'''
 
'''Derrkucja Pepa'''
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa'''
 
* '''Derrkucja Pepa Derrkucja Pepa''' '''Derrkucja Pepa Derrkucja Pepa Derrkucja Pepa Derrkucja Pepa Derrkucja Pepa Derrkucja Pepa'''
 
* [[1574]] - [[Henry III i Francës France|Henry III]] bëhet mbret i [[Franca|Francës]].
* [[2000]] - [[Tex Beneke]], bandleader dhe muzikant amerikan (lindi më 1914)
* [[2000]] - [[Doris Hare]], aktore e Uellsit (lindi më 1905)
 
* [[2005]] - [[Fazal Mahmood]], futbollist Pakistani (lindi më 1927)
* [[2005]] - [[Tomasz Pacyński]], shkrimtar polak (lindi më 1958)
* [[2007]] - [[Gunturu Seshendra Sarma]], poet indian (b.1927)
* [[2008]] - [[Lorenzo Odone]], figurë mjekësor amerikan (lindi më 1978)
 
* [[2009]] - [[Torsten Andersson]], Piktori suedez (lindi më 1926
 
== Festa dhe përvjetore ==
* [[1946]] - U përurua shtypshkronja "Mihal Duri", më e madhja dhe më e rëndësishmja, ku shtypeshin pothuaj të gjitha botimet shqiptare deri në vitet '90.
 
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
<!--interwiki-->
 
[[Kategoria:Maj]]
Anonymous user