Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjylja kosovare"

v
(Faqe e re: Gjylja kosovare (Mövchen) hyn në grupin e pëllumbave me form dhe janë pëllumba të vegjël. Zanafilla e tyre fillon nga Azia dhe pikërsihtë gjeneza e saj duhet kërkuar te gjyli...)
 
v (added Category:Pëllumba using HotCat)
== Lidhje të jashtme ==
* [https://pllumbatekosoves.de.tl/Gjulijat.htm Gjulijat]
 
[[Kategoria:Pëllumba]]