Dallime mes rishikimeve të "Sulejman bej Delvina"

v
Leu > Lindi
v (Hatake zhvendosi faqen Sulejman Pashë Delvina tek Sulejman bej Delvina: Motivacion m'u be ky artikull i Artan Lames [http://www.tiranaobserver.al/nga-budallalleqet-e-posta-shqiptare/], libri i K. Dervishit dhe menyra si paraqitet i listuar ne...)
v (Leu > Lindi)
 
== Jeta ==
LeuLindi në Delvinë, i biri i Selim beut dhe vëllai i Namikut<ref>[[Nathalie Clayer|Clayer N]]., ''[https://books.google.al/books?id=umotBF3KFWgC&pg=PA341&lpg=PA341&dq=Namik+Delvina&source=bl&ots=PmkHEId8E6&sig=LLUWpJFTIE0nOEWuTgvyFMBKnt8&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwicvfzhlILYAhXLZFAKHXIcAGo4ChDoAQg3MAQ#v=onepage&q=Namik%20Delvina&f=false Aux origines du nationalisme albanais: la naissance d'une nation majoritairement musulmane en Europe]'', Paris: Karthala Ed., fq. 341.</ref>.
 
Arsimin fillor e kreu në vendlindje ndërsa atë të mesëm ne gjimnazin "[[Zosimea]]" të [[Janinë]]s.
3.727

edits