Ndryshimi mes inspektimeve të "Debërca"

6 bytes added ,  3 vjet më parë
Nuk harrohet lehte vendi ku eshte themeluar Brigada e Parë Sulmuese Kosovaro - Maqedone ...
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Debarca")
 
(Nuk harrohet lehte vendi ku eshte themeluar Brigada e Parë Sulmuese Kosovaro - Maqedone ...)
[[Skeda:Debarca_in_Macedonia.png|parapamje|Rajoni i Debërcës.]]
'''Debërca (Osllome)''' ({{Lang-mk|Дебарца}}) është një rajon historik në perëndim të [[Republika e Maqedonisë|Republikës së Maqedonisë]], në veri të [[Ohri|Ohrit]] dhe në jug-perëndim të [[Kërçova|Kërçovë]]. Territori i saj tani është e ndarë në mes të [[Komuna e Debërcës|OsllomesKomunës së BashkisëDebërcës]] dhe [[Komuna e Kërçovës|Komunës Kërçovësë Kërçovës]].
[[Kategoria:Gjeografia e Republikës së Maqedonisë]]