Ndryshimi mes inspektimeve të "Toptanajt"

66 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Toptanajt''' ndryshe ''oxhaku i Toptanve'' ose ''bejlerët e Toptanve'' ishin një familje feudale (oxhak) të njohur në historinë e [[Perandoria Osmane|Perandorisë Osmane]] sidhe familjapër kontributin e tyre në pavarësinë e Shqipërisë. Si familja me ndikim të madh në zonën e [[Kruja|Krujës]], [[Tirana|Tiranës]] dhe në viset përreth në kohën e [[Shqipëria osmane|Shqipërisë Osmane]] dhe shtetit shqiptar (1912-44).
 
==Prejardhja==
7.597

edits