Dallime mes rishikimeve të "Lista e të dënuarve të gjyqit special 1945"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor (2) duke përdorur AWB)
v
| [[Terenc Toçi]]|| Arbëresh nga Kalabria. Kryen studimet e larta për shkenca politike dhe ekonomike në Universitetin e Romës. Pjesëmarrës në lëvizjen kombëtare dhe demokratike në Shqipëri, ish-Ministër i Ekonomisë.
|-
| [[Zef Kadarja]]|| Lindur në Shkodër., Ii diplomuar në Akademitë ushtarake në Itali, njohësshef i Zyrës Sekrete - shërbimi sekret shqiptar i disakohës gjuhëve botëroreZogut.
|}
 
| [[Rrok Gera]]|| Nga Shkodra. Ka studiuar ne Viene per Ekonomi. Minister Ekonomie gjate Mbreterise.
|-
| [[Rrok Kolaj]]|| MinisterJurist. DrejtesieMinistër gjatei 1943.Drejtësisë Studimet neqeveritë GracMitrovica tee Austrise.Biçakçiu (1943-1944)
|-
| [[Sami Koka]]|| Ushtarak i larte gjate Mbreterise. Studime ne Institutin e Luftes ne Torino. Prefekt ne Prizren dhe Diber-Strugë.
137

edits