Dallime mes rishikimeve të "Lëvizja ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
{{Pp}}
 
'''Lëvizja ndërkombëtare e Kryqit të Kuq dhe Gjysmëhënës së Kuqe''' është një lëvizje humanitare ndërkombëtare me rreth 97 milionë vullnetarë, anëtarë dhe stafi në mbarë botën e cila u themelua për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e njeriut, për të siguruar respekt për të gjithë qeniet njerëzore dhe për të parandaluar dhe lehtësuar vuajtjet e njerëzve.<ref>https://www.redcross.org/take-a-class</ref>
 
==Burimet==