Ndryshimi mes inspektimeve të "Arrëza (Devoll)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
== Demografia ==
=== Popullsia ===
Alexander Sinvet, bazuar në të dhënat e Censusit Statistik dhe Etnografik "Grekët e Perandorisë Osmane", shkroi se në vitin 1878 në Arrëz jetonin 1200 banorë.
 
=== Besimi Fetar ===