Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

17 bytes removed ,  3 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.126.194 (diskutimet) në versionin e fundit nga Aeternus.
(rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrgvb)
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.126.194 (diskutimet) në versionin e fundit nga Aeternus.)
Etiketa: Rollback
'''rrrrrrrrrrrbvcbvvMuzikaMuzika''' është [[arti]] i shprehjes së ndjenjave dhe mendimeve me anë të tingujve. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
 
== Shiko edhe... ==
82

edits