Ndryshimi mes inspektimeve të "Vidomiriqi"

257 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Popullsia = 195
|Popullsia_viti = 2011
|Dendësia =
'''Vidomiriq''' është një vendbanim në komunën e [[Komuna e Mitrovicës|Mitrovicës]], [[Kosovë]]. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat '''Vitmir''' dhe '''Bregas'''.
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Demografia == -->
Simbas regjistrimit të popullsisë 2011, fshati paska 195 banorë. Të gjithë (100 %) u deklaruan si [[Shqiptarët në Kosovë|shqiptarë]].<ref>''[http://pop-stat.mashke.org/kosovo-ethnic-loc2011.htm Ethnic composition of Kosovo 2011]''. Shqyrtuar: 15 mars 2019.</ref>
 
<!-- == Ekonomia == -->
<!-- == Kultura == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Shih dhe këtë == -->
<!-- == Burimet == -->
{{reflist}}