Dallime mes rishikimeve të "Mëngjeze lufte"

398 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: Changing Category:Filma Shqip)
[[Figura:Filmi Mëngjeze lufte.jpg|right|300px]]
*Filmi "Mengjeze lufte" prodhim i vitit 1971.
:Regjisor: [[Kristaq Dhamo]], Skenari: Dhimitër Xhuvani, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Robert Radoja.
 
:Interpretojnë: [[Rauf Pojani]], [[Fatmir Dika]], [[Edmont Papa]], [[Franc Dushi]], [[Fatmir Graceni]], [[Sandër Prosi]], [[Pandi Raidhi]], [[Demir Hyskja]], [[Ilia Shyti]] etj.
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Lufta e Dytë Botërore. Disa fëmijë të një qyteti të vogël Guri, Piro, Milo dhe Tomi përfshihen spontanisht në një aksion kundër dy gjermanëve që po lahen në liqen. Shqetësimi i fëmijëve kundrejt pushtuesve tërheq vëmendjen e të rriturve.
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
Anonymous user