Dallime mes rishikimeve të "Nikita Hrushçov"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Korrigjime drejtshkrimore.)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Ai u soll si një shërbëtor i [[Joseph Stalin|Stalinit]] sepse ai e kishte marrë postin duke eliminuar disa nga armiqtë e [[Joseph Stalin|Stalinit]]. Në mars të vitit 1953 kur Stalini vdiq, Hrushçovi duke eleminuar rivalin e tij për postin [[Lavrentij Beria]] arriti të bëhej kryetar i Bashkimit Sovietik, po ashtu edhe kryetar i Partisë Komuniste. Ai drejtoi Bashkimin Sovietik për 11 vite.
 
== [[Vdekja ]]==
 
== Hrushçovi dhe shqiptarët ==
Anonymous user