Dallime mes rishikimeve të "Sjellja"

18 bytes added ,  1 vit më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 92.55.73.77 (diskutimet) në versionin e fundit nga Klein Muçi.)
Kështu në [[Psikologjia|psikologji]] sjellja përbën cdo gjë që individi bën apo mendon, përfshirë këtu edhe reagime të ndryshme trupore. Sjellja përfshin reagimet mendore dhe fizike.
 
== Shih edhe ==
 
* Sjellje anormale
* Sjellje altruiste
* Sjellje parasociale
*Sjellje raciste
 
== Referime ==
Anonymous user