Ndryshimi mes inspektimeve të "Albert Shala"

29 bytes added ,  7 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Albert Shala''' gazetar dhe shkrimtar shqiptar. Ka lindur në Shkodër, më 30 Gusht 1943. U diplomua në Fakultetin e Shkencave Politiko-Juridike të Universitetit të Tiranës,...)
 
v
 
'''Albert Shala''' gazetar dhe shkrimtar shqiptar. Ka lindur në Shkodër, më 30 Gusht 1943. U diplomua në Fakultetin e Shkencave Politiko-Juridike të Universitetit të Tiranës, ku kreu dhe kursin 2-vjeçar të gazetarisë. Për gati 40 vjet punoi si gazetar.
 
{{DEFAULTSORT:Shala, Albert}}
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[Kategoria:Gazetarë shqiptarë]]