Ndryshimi mes inspektimeve të "Getoar Selimi"

45 bytes added ,  11 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Albumi i pestë "PIKA PER VESH" ishte albumi më së paku këngë mbrenda por që tani me nuk diksutohej per suksesin dhe profesionizmin e grupit që vërehet qysh nga emri dhe Fama ku qysh në fillim mbrënda një javë janë shitur 8000 kopje dhe që vazdhdon e shitet akoma me hitet si "Kalle sonte", "Me merr" (bashkëpunim me Soni Malajn), "A po don kesh" (bashkpunim me Dj Blunt) etj. Albumi i gjashte "MA I MADHI N'VEN" nga titulli ose emertimi i këtij albumi tregon pushtetin e këtij grupi tani e sa vite në majë të suksesit. Ketu kemi hitet si "Ma i madhi n'ven", "Asnihere", "Ani Syn" (bashkëpunim me Flori) e deri te "I Kom"(bashkpunim me Ermal Fejzullahun). Kënga "I Kom" me Ermal Fejzullahun ka më shumë se 11 milionë klikime në YouTube. Kështu në vitin 2012 Getoari me anëtarët e tjerë të Babastars realizuan këngën hit të quajtur "HIGH" ku i thyen të gjitha tabutë. Në vitin 2013 u bë hit kënga "PO T'SHOH PERMAS" e shkruar nga Getoar Selimi, gjithashtu Getoar Selimi i beri edhe një këngë Tunes me titullin "FENIX" që po t'a krahasojmë periudhën prej 2000 deri në 2013 nuk kishe asnjë këngë me më shumë klikme sa kjo. Kenga e fundit e publikuar nga Getoari është bashkëpunimi me Flori Mumajesin dhe Brunon "Dashni Pa Raki".
 
 
{{Citim i duhur}}
{{cung}}
{{pa referenca}}
 
[[Kategoria:Lindje 1982]]