Dallime mes rishikimeve të "Kryetari i Kosovës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Etiketa: Reverted
[[Skeda:Old seal of the President of Kosovo.svg|300px|left|Vula e Presidentit të Kosovës]]
[[Skeda:Seal of the President of Kosovo.svg|300px|right|Vula e Presidentit të Kosovës]]
'''Kryetari i Kosovës''' është institucion politik me rëndësi kryesishtë simbolike në Kosovë. Kohëzgjatja e mandatit është tri vjet dhe zgjedhja bëhet nga [[Kuvendi i Kosovës]].
 
== Lista e Kryetarëve ==
{| class="wikitable" style="width:80100%; text-align:center;"
|-
! colspan=2 rowspan=2| Kreu i Shtetit !! colspan=2| Administrata !! rowspan=2 |Partia
11

edits