Dallime mes rishikimeve të "Final Fantasy VIII"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
|-
|}
<noinclude>
</noinclude>
'''Final Fantasy VIII ''(Fantazia e Fundit 8 - ファイナルファンタジーVIII Fainaru Fantajī Eito)''''', është një lojë ''RPG'' (lojë me role) e krijuar nga firma ''Squaresoft'' dhe lansuar për [[PlayStation]] dhe [[Microsoft Windows]] për [[PC]]. Kjo është loja e dytë e serive Final Fantasy që është lëshuar për konsolën ''PlayStation'' dhe është e dyta lojë e lëshuar për ''PC'' gjithashtu.