Ndryshimi mes inspektimeve të "Luçano Pavaroti"

v
U kthyen ndryshimet e 217.73.129.151 (diskutimet) në versionin e fundit nga InternetArchiveBot.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Reverted
v (U kthyen ndryshimet e 217.73.129.151 (diskutimet) në versionin e fundit nga InternetArchiveBot.)
[[Debutimi]] në [[USA]] nuk vonoi të mbërrinte dhe kështu në [[shkurti|shkurt]] të vitit [[1965]], në [[Miami]] ([[majemi]]) këndoi së bashku me [[soprano]]n [[Joan Sutherland]] (Xhoen Sadhërlend), në operan ''[[Lucia di Lammermoor]]''.
== Jeta ==
==DISQETDisqet==
* O sole mio (1979)
* Mamma (1984)
* Pavarotti greatest hits - the ultimate collection (1997)
* Luciano Pavarotti - Ti adoro (2003)
 
== Thënie ==
* « Mendoj që një jetë për muzikën është një jetë e kaluar mirë dhe dhe kjo është ajo që unë i jam përkushtuar. »
43

edits