Dallime mes rishikimeve të "Samir Gervalla"

282 bytes added ,  1 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Samir Gervalla.jpg|thumb|right|250px|Samir Gervalla]]
'''Samir Gervalla''' është personazh mediatik, biznesmen dhe aktor i herëpashershëm.<ref name="Albinfo">[https://www.albinfo.ch/me-ke-po-i-kalon-pushimet-granit-xhaka/ Me kë po i kalon pushimet Granit Xhaka?] Albinfo. 2015-06-23</ref><ref name="Botasot">[https://www.botasot.info/mediale-vip/316624/zori-ben-bashke-noizyn-gold-ag-meden-kallashin-video “Zori” bën bashkë Noizyn, Gold Ag, Medën, Kallashin...(Video)]. [[Bota Sot]]. 2014-07-27</ref> Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë, si [[Noizy]] dhe [[Dhurata Dora]]. Ai gjithashtu ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori''.<ref name="Botasot"/>
 
==Karriera==
Samir Gervalla është figurë e njohur në industrinë e muzikës në Kosovë, i cili menaxhon dhe ka lidhje të ngushta me artistët dhe muzikantët kosovarë si [[Era Istrefi]], [[Ledri Vula]], [[Lumi B]], [[Noizy]], dhe me futbollistin profesionist shqiptaro-zviceran [[Granit Xhaka]], ndër të tjerë.<ref name="Albinfo"/> Ai është pronari i diskotekës Enjoy në [[Shtutgarti|Shtutgart]], ku kanë performuar shumë artistë të njohur shqiptarë si [[Noizy]], [[Dhurata Dora]], [[Tayna]], [[Capital T]] dhe [[Ledri Vula]].<ref name="Botasot"/>
 
Gervalla ka aktruar në filmin shqiptar ''Zori'' së bashku me aktorët [[Çun Lajçi]], [[Lulzim Berisha]] dhe [[Sunaj Raça]].<ref name="Botasot"/>
 
Gervalla është entuziast i [[Automobili|automobilëve]] sportivë dhe posedon një koleksion të madh të tyre, si [[Lamborghini]] Aventador dhe [[Ferrari]], të cilët shpesh shfaqen në spotet muzikore të artistëve kosovarë.