Dallime mes rishikimeve të "Provinca e Bielës"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Provincë (Italia)
|Provinca = Provinca e Bielës
|Emri name Italisht = Provincia di Biella
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size =
|Pamje image_skyline =
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti =
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 917,3
|Popullsia population_total = 185.768
|Dendësia = 202,52
<!-- Të dhëna-->
|Kodi Postalpostal_code = 13900 Biela, 13811-13899 provinca
|Prefiksi = 015, 0161, 0163
|Faqja Zyrtare = [http://www.provincia.biella.it/ www.provincia.biella.it]
|Nr. i komunave = [[:Kategoria:Komunat e bielëss|61]]
<!--Harta-->
|Harta_foto image_map = Map Province of Biella.svg
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size =
}}
'''Provinca e Bielës''' (italisht: Provincia di Biella) është një provincë e [[Italia|Italis]]ë që ndodhet në Rajonin e [[Piemonti|Piemontes]]. Ajo u krijua në vitin 1992 dhe kryeqytet i saj është qyteti i [[Biela|Bielës]].