Dallime mes rishikimeve të "Aleanca"

1 byte added ,  6 muaj më parë
v
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎top: Korrigjim, zëvendësova: |language=english → |language=en (2) duke përdorur AWB)
 
Pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore dhe gjatë [[Lufta e ftohtë|Luftës së Ftohtë]], [[NATO|Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut]] (NATO) u formua si një aleancë politike dhe ushtarake që promovon vlera demokratike.<ref>{{Cite web|url=https://www.nato.int/nato-welcome/index.html|language=en|title=What is NATO?|website=NATO|url-status=live}}</ref>
 
==Referimet Referime ==
{{reflist}}