Dallime mes rishikimeve të "Kmetoci"

130 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Kmetoci''' është vendbanimnë komunën e Gjilanit. {{Infobox KS fshat| height="200" | foto harta=140px | emri= Kmetoci | komuna= Gjilan | banor= | ...)
 
'''Kmetoci''' është vendbanimnëvendbanim në komunën e [[Gjilani]]t.
{{Infobox KS fshat| height="200"
| foto harta=[[Figura:noimage.png|140px]]
}}
==Gjegrafia==
Fshati është vendosur në rrafsh, në luginën e Liumit të Përlepnicës, në afërsi të grykës së Mireshit (Dobërqanit).
==Demografia==
==Arsimi dhe kultura==