Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Holandës"

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
I preantuar për herë të parë më [[1572]], është një nga flamujt më të vjetër trengjyrësh edne në përdorim. [[Flamuri i Francës]] ndryshoi dizajnin nga vijat horizontele në ato vertikale për ta parandaluar përzierjen me flamurin Holandez. Qysh nga viti [[1937]], ky flamur është zyrtarisht flamuri kombëtar i [[Holandë]]s dhe [[Mbretëria Holandeze|Mbretërisë Holandeze]] .
 
==Shih dhe këtë==
*[[Holanda]]