Ndryshimi mes inspektimeve të "Mekanika"

5 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: fi:Mekaniikka)
'''Mekanika''' merret me studimin e zhvendosjes së lëndës në hapësirë dhe kohë (kinematika, dinamika). Nganjëherë si pjesë e pavarur e mekanikës, merret dhe statika e cila studion kushtet, për te cilat lënda është në prehje. Fund
 
{{msg:cung}}
14

edits