Ndryshimi mes inspektimeve të "Universiteti i Columbia"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{shkronja}}
Universiteti i [[Columbia]]-s eshte nje nga universitetet me te vjetra dhe me me emer ne [[Amerike]], e themeluar ne vitin 1754. Ndodhet ne [[Manhattan]] te [[New York]] dhe ben pjese ne "Ivy League", nje grup tete universitetesh me te vjetra dhe me fame. Columbia ka programe te ndryshme universitare dhe pas-universitare dhe eshte e njohur per fakultetin e juridikut, shkencave politike (SIPA), dhe buzinesit (CBS). Pranimi eshte mjaft selektiv dhe shkolla ka afro 22000 studente qe perfshin studentet pasuniversitare.
247

edits