Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesen Zeke. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
DISKUTIME
PËR TË MË LËNË POROSINË TUAJ SHTYPNI KËTU

Përdorues të nderuar, unë sapo kam hyrë ketu, nuk kam shumë njohuri në perdorimin e faqes por dëshiroj që të jap kontributin tim këtu. Nëse ndonjëri nga ju keni mundësi të më ndihmoni. Do të ishte mirë sikur të marrë një ndihmë të vogël nga ju lidhur me përdorimin e kësaj faqe.

Faleminderit,

  • Sigurisht e ke fjalen per menyren e postimit te materialeve, nese e kam mire atehere ju mund tete shikoni Wikipedia:Si redaktohet një faqe dhe pastaj ne te njejtem menyre te postoni materiale.(Puntori 3 Gusht 2006 10:33 (UTC))


  • Po, Puntori per ate e kisha fjalen. Faleminderit shume, Zeke Zeke 4 Gusht 2006 10:07 (UTC)
 • Pershendetje Zeke, me vie mire qe ke filluar te postosh materiale. Fjalet qe ke postuar jan shum ne rregull por nuk duhet ne Wikipedia por ne Wiktionary dmth Wiki fjalori shqip. Edhe atje duhesh bere nje llogari (konto, ID) si ketu dmth duhesh regjistuar dhe pastaj mund te postosh fjal ne fjalore. JA SHIHE KETE (Puntori 4 Gusht 2006 10:13 (UTC))
  • Cfaro qe te duhet vetem me shruaj ose ketu ose ne email dhe une do te ndihmoj. Une jam persorues i thjesht pa aspar privilegji per administrim sikur ti. Do ti jap dz keshilla:
 1. Mos u nevrikos nese ndonje administratore te fshin shenimin ose te nderron
 2. Mos u nevrikos per sjelljen e perdoruesve (ka disa nga zilia per vullnetin per pune te shajne)

Perfundimi:Rri i qete, kenaqu. P.S. Per me shkruj emrin sikur une me posht vetem shkruaje kete: (~~~~) ose --~~~~

Shendet --Puntori 5 Gusht 2006 21:01 (UTC)

PyetjeRedakto

  • Puntori, faleminderit shume sepse fillimi me duket pak i ngatrruar. Shpresoj se ne te ardhmen do te ti kem gjerat me te qarta. E kuptoj plotesisht qe administratoret kane te drejte te fshijen postimet sidomos ato qe jane gabim sikur ato dy qe i kam bere tek wikipedia ne vend se ti beje tek wikifjalori...

Pyetje lidhur me cka ke shkruar: Cka nenkupton me 'privilegj per administrim sikur ti'?

Pyetje lidhur me perdorimin e wikipedias: Ku duhet ti vendos te dhenat e mia personale? Si mund ta filloj nje faqe? Deri tash i kam redaktuar disa faqe qe kane qene por nuk di si ta filloj nje vet nese me duhet psh. tek wikifjalor une deshiroj te fus nje fjale te re ne fjalor. Pse ne fjalore duhet te shkruhen fjalet ne te shquaren edhe pse nuk perdoret vetem fjala baze ne nje hyrje pastaj te tjerat? Pse nuk mund ta gjeje emrin tim tek lista e perdoruesve?

Uh, me fal se bera shume pyetje. Me te mira Zeke 6 Gusht 2006 05:10 (UTC)


Puntori, kam mesuar shume gjera sot lidhur me perdorimin e Wikifjalor. Gjithashtu kam bere disa ndryshime. Shpresoj se nuk kam gabuar dikund. E kuptova se eshte dashte te lexoj pak me me vemendje tek Wikipedia:Si redaktohet një faqe

Faleminderit per perkrahjen Zeke 6 Gusht 2006 15:20 (UTC)

Pergjigje:

 1. Jam perdorues jo administures.
 2. Lart e ke Zeke - Diskutimet e mia - Parapëlqimet - Lista mbikqyrëse - Redaktimet e mia - Dalje = tek Zeke i vendos te dhenat e tua.
 3. Nese do te fillosh nje faqe shkruaje emrin teke kerko(ne te majt) psh: tek Witikipedia: Pula nese nuk ka katerial te del Kërkim për "pula" dhe e shtzp "pula" dhe te hapet faqe e zbrazet dhe mir eshte qe materilin qe vendos te e kategoriyosh psh per pula [[Category:Kafshë]] MBAJE MEND ARTIKUJT GJITHMON KU KAN Ë dhe Ç bej ashtu dhe jo me E dhe C sepse duhet pastaj rivendosur (2 here puna).
 4. Mso ki dert se jemi tegjith njerez edhe gabimet i permirsojme sebashku.
 5. Hahaha mos e kerko tek lista e perdoruesve sepse ka shum, e ke por nje Zot e din se ku eshte, ose humb kohe kot duke kerkuar.(1 here kam kerkuar une).

Me lart pak te ndihmova qe te lesh porosri dhe te jet e kategorizuar.

Shendet (Puntori 6 Gusht 2006 20:25 (UTC))

Përvojat dhe sugjerimetRedakto

Shkruj dishka qitu Wikipedia:Për Fillestarë dhe qitu Wikipedia:Për Anëtarë. Normal qe ki qefë, osht mirë për të tjerët qe bea edhe për ne se qashtu e dimë shka po ju bjenë njerzve në sy ma tepër.--Hipi Zhdripi 5 Shtator 2006 03:06 (UTC)

RE: EagleBot ne WiktionaryRedakto

Pergjigjen e pyetjes e gjen ketu. Doja te dija nese do qe te gjitha faqet e Category:Me a tju vihet kategoria shqip ? --Eagleal  24 Janar 2008 14:02 (UTC)

E spostova te [1]. --Eagleal  24 Janar 2008 14:08 (UTC)

TumankuqeRedakto

NA ISHTE NJE HERE TUMANKUQE MOJ BELHOLLE