Ndryshimi mes inspektimeve të "13 Maj"

162 bytes added ,  10 vjet më parë
 
==Vdekje==
* [[1930]] - [[Fridtjof Nansen]], hulumtues norvegjez, zoolog dhe diplomat; fitues i çmimit nobel pëpaqë 1922.
* [[1961]] - [[Gary Cooper]], aktor amerikan
 
==Festa dhe përvjetore==