Ndryshimi mes inspektimeve të "Fragaria"

24 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: ar:شليك; cosmetic changes
v (roboti shtoj: sah:Дьэдьэн)
v (roboti shtoj: ar:شليك; cosmetic changes)
<!-- Nën/Klasifikime të Nivelit Ndalo : Familje, Grupe, Sektore, ... -->
Janë diku 12 sorte të këtij lloji duke përfshirë dhe këto.
* ''[[Fragaria chiloensis]]''
* ''[[Fragaria daltoniana]]''
* ''[[Fragaria moschata]]''
* ''[[Fragaria vesca]]''
* ''[[Fragaria virginiana]]''
* ''[[Fragaria viridis]]''
<gallery>
Figura:Strawberry flower.jpg|Lulja e dredhëzes
== Lidhje të jashtme ==
<!-- Nyje interneti që kanë të bëjnë me temën -->
* [http://www.britishsummerfruits.co.uk/news/sexdrive.htm Eating Strawberries Makes You Fruity] - a press release from British Summer Fruits
* [http://www.armeniapedia.org/index.php?title=Fragraria_vesca Medicinal uses of strawberries in Armenia]
<!-- Emri i kategorisë së temës në projektin Commons --> {{Commonskat|1=Rosoideae|2=Rosoideae}}
 
[[an:Fraga]]
[[ang:Strēaƿberȝe]]
[[ar:شليك]]
[[bg:Ягода]]
[[bs:Jagoda]]