Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Dibrës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj: hr:Dibrski distrikt; cosmetic changes)
v
[[Skeda:AlbaniaDibre.png|thumb|Rrethi i Dibrës]]
 
Rrethi i Dibrës është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së. Rrethi i Dibrës ka 86,000 banorë(sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 761 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Peshkopi]]n. Pozita gjeografike
 
 
50

edits