Ndryshimi mes inspektimeve të "Blue-ray Disk"

24 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: lv:Blu-ray Disc; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: ta:நீலக்கதிர் வட்டு; cosmetic changes)
v (roboti shtoj: lv:Blu-ray Disc; cosmetic changes)
[[Skeda:Bluray.png|thumbparapamje|]]
'''Blu-Ray''' është një format për ruajtje digjitale të informacionit video dhe lojrave të ndryshme. Ky format mbështetet nga [[Sony]] që synon ta përdorë atë si pjesë integrale në [[Playstation 3]].
 
[[ko:블루레이 디스크]]
[[lt:Blu-ray Disc]]
[[lv:Blu-ray Disc]]
[[mk:Blueray диск]]
[[ml:ബ്ലൂ റേ ഡിസ്ക്]]