Dallime mes rishikimeve të "Diskutim:Big Bang"

1.487 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Diskutim:Bumi i Madh u zhvendos tek Diskutim:Big Bang. Arsyja)
 
Ok
 
==Për Kristiani95==
* Mirë, edhe unë heq dorë, jap dorëheqjen! Sepse e shoh se puna e dikujt tjetër më parë nuk respektohet e nuk merret aspak parasysh. Në vend që të ndërtohet mbi themelet e vëna nga të parët, dhe të plotësohet e të pasurohet artikulli, këtu vijnë disa "më të ditur, më të mençur e më bashkëkohorë" dhe ndryshojnë, në këtë rast fshijnë gjithçka pa më të voglin ngurrim dhe shkruajnë si ju pëlqen. Sepse "dijnë më mirë e më shumë" se të tjerët. Prandaj, e shoh (e kam parë dhe vërejtur edhe më parë) se nuk ia vlen të shkruash këtu në Vikipedia sepse mundi yt do shkojë medoemos dëm; sepse gjithmonë do vijë dikush "më i zgjuar" që do ta shkatërrojë atë që ke ndërtuar e krijuar ti me mund, dhe do fshijë çdo gjë që nuk i përshtatet shijes së tij. Vërtet është shumë për të ardhur keq që puna e mundi i tjetrit nuk vlerësohet aspak! <br>Sa për sqarim artikulli Bumi i Madh (përkthimi i përpiktë i termit anglez) u përcoll edhe tek Big Bang që kushdo që kërkon me këtë emër ta gjejë, por emërtimi shqip (sipas meje) duhet të ishte Bumi i Madh, dhe ishte në rregull e i (për)shkruar qartë e kuptueshëm. Nuk e kuptoj pse duhej të bëhej një ripërcjellim kur ai tashmë ishte, nga Bumi i Madh --> Big Bang në Big Bang --> Bumi i Madh? dhe të fshihej pothuajse krejt përmbajtja e artikullit?! <br>Shndet! —[[Përdoruesi:Leke Mjeku|Leke Mjeku]] 17 Shkurt 2010 17:21 (CET)