Ndryshimi mes inspektimeve të "Kurt Waldheim"

350 bytes added ,  10 vjet më parë
'''Kurt Waldheim''' limdi në Sankt Andrä-Wördern më [[21 shtator]] [[1918]] , vdiq në Vjenë më [[14 qershor]] [[2007]], diplomat dhe politikan austriak.
==Biografia==
Në Vjenë kreu Akdeminë konzullare diplomatike Ka qenë doktor i shkencave juridike .Ka qenë anëtra i delegacionit austriak në bisedimet ndërkombtare në Paris, Londër dhe Moskë.
 
Mandej ka qenë deputet në parlamentin austriak, e pastaj ambassador i Austrisë në Kanada. Ministër i punëve të jashe të Austrisë nga viti 1968-72.
 
== Lidje e jashtme ==