Dallime mes rishikimeve të "Sasuke Uchiha"

67 bytes removed ,  11 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 213.207.39.101 (diskutimet) në versionin e fundit nga Lagoon.
("QELLIMI I SASUKES")
v (U kthyen ndryshimet e 213.207.39.101 (diskutimet) në versionin e fundit nga Lagoon.)
'''Sasuke Uchiha''' është një [[personazh fiktiv]] në [[manga]] dhe [[anime]] [[Naruto]].
 
== Përshkrimi i personazhit ==
"QELLIMI I SASUKES"
Sasuke ishte një genin i fortë në pjesën e parë. Ai vjen nga klani i famshëm i uchihave. Ai urren vëllain e tij dhe kërkon ta vrase atë sepse vëllai i sasukes vrau klanin e uchihave dhe me vone u bashkua me një organizate kriminele [[Akatsuki]]. Atë e pëlqejnë shumë vajzat si [[Ino]], [[Sakura]], etj., ai ne çdo mision ka mbrojtur shokët e tij të skuadrës [[Naruto Uzumaki|Naruton]] dhe Sakuren. Misioni i parë ishte të mbronte ndërtuesin e urave tazuna. Sasuke lufton me vëllezërit Oni aty dhe me pas bashke me Naruton lufton kundër [[Haku]]t. Haku vritet nga [[Kakashi]] edhe [[Zabuza]] gjithashtu. Pastaj luftuan kundër ninxhave të Amegakure. [[Orochimaru]] e kafshon ne qafe me vone dhe i ve ndos shenjen e mallkimit, kjo e bënte Sasuken me fuqi të errëta dhe të keq. Beteja finale zhvillohet mes Sasukes dhe Narutos. Sasuken shkoi te orochimaru dhe në Naruto Shippuden ai bëhet shumë i fuqishëm. Takohet me Naruton, Sakuren, Sain dhe Tenzon.
SASUKE KA VETEM NJE QELLIM NE JETE.TE VRASE VLLANE E TIJ[ITACHI UCHIHA].ITACHI VRAU TE GJITHE KLANIN UCHIHA.PRANDAJ SASUKE NUK DOREZOHET KURRE.P.SH KUR SASUKE SAKURA E NARUTO KISHTE MISIONIN E TYRE TE PARE TE NIVELIT C,QE TE MBRONIN ZOTIN TAZUNA.SASUKE DHE NARUTO LUFTUAN KUNDER HAKUT.HAKU E VRAU ATE TE PAKTEN TE GJITHE KESHTU BESUANIN POR SASUKE ISHTE GJALLE,DHE NUK VDIQ VETEM QE TE HAKMERREJ KUNDER ITACHIT.DISA DITE ME VONE KUR SASUKE U BE EDHE QUNIN.NE FHATIN E GJETHES ERDHI ITACHI ME KISAMEN PER TE MARRE SHPIRTIN E DHELPRES ME 9 BISHTA.ATEHERE ISHTE PERVJETORI I VDEKJES SE KLANIT UCHIHA.KAKASHI ASUMA DHE KURENAI U PERPOQEN TE NDALONIN ITACHIN POR ITACHI PLAGOSI KAKASHIN. KUR ITACHI SHKOI TEK NARUTON U PERBALL ME SASUKEN.SASUKE PERDORI NJEMI FAJKONJT.POR ITACHI IA KAPI KRAHUN SASUKES.NDERKOHE NARUTO NXORRI SHPIRTINE DHELPRES ME 9 BISHTA.KISAME ME SHPATEN E TIJ IA MORI CHAKREN E DHELPRES ME 9 BISHTA NARUTOS.KUR SASUKE BEHET SHIPUDDEN NDESHET ME VELLANE E TIJ.POR KETEHERE SASUKE ESHTE SHUME ME I FORTE,DHE E MUND ITACHIN.KESHTU SASUKE MBETET I VETMI UCHIHA.
 
== Teknika ==
24.783

edits