Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Kuvendi"

1.271 bytes added ,  10 vjet më parë
:1. Ke krijuar votime fallco, provat ekzistojnë; 2. Provat e vetme që kemi për sockpuppetry janë ato që Checkuser na ka siguruar (user neutral që nuk ka lidhje me Wikipedian shqip), prandaj bazohemi në to. Nëse ti ke prova më të bindshme, urdhëro dhe mbroje veten. Por, vetëm votimi fallco që ke bërë mjafton për bllokim. Prandaj nuk ki nevojë të harxhosh kohë dhe energji më duke e mbrojtur veten. Nëse dëshiron të vazhdosh me editime, të propozoj që pas një pushimi ta hapësh një llogari të re dhe t'ia nisësh nga e para. Personalisht nuk kemi asgjë kundër teje, thjesht na duhet ta mbajmë rendin për ta ndaluar transformimin e Wikipedias në anarki. Gjitha të mirat. --'''[[User:Aeternus|Λeternus]]''' 22 Qershor 2010 17:33 (CEST)
::Si mund te thuash qe Kristiani95 dhe Kristiani59 nuk jane sockpuppet? nese dikush do te kishte ardhur te vandalizonte duke u shtirur si ti, nuk besoj se do ta kishte bere kete vetem me artikujt e tu dhe Elio96 (duke supozuar se nuk jeni i njejti person), madje edhe vete vandalizimet duken qesharake (ndryshimi i votes nga per ne kunder) dhe duhet te jene bere nga dikush me njohuri shume te ngjajshme me ato tuajat per wikipedia. Ne fund, dikush me njohuri te tilla (fallsifikim votimesh etj.) me siguri do te kete nje llogari ketu dhe do te mund te dyshohet (i keni fshire ndonje redaktim apo dicka e ngjashme), keni ndonje te dyshuar ? --[[Përdoruesi:Cradel|Cradel]] 22 Qershor 2010 19:33 (CEST)--[[Përdoruesi:Cradel|Cradel]] 22 Qershor 2010 19:33 (CEST)
 
 
Zotëtrinj ju lutem mendojeni thellë këtë veprim, vetëm se ju jeni administrues apo përdorues me një numër të madh redaktimesh nuk ua lejon juve që të silleni në këtë mënyrë tërësisht të papërgjgjshme dhe me një mëndjemadhësi të tillë. Ju nuk mund të na përjashtoni vetëm me këto prova sporadike dhe totalisht të shpjegueshme. Atëherë mund të vërtetohet fare mirë që unë dhe Kristiani95 nuk jemi i njejti person, pasi kemi kryer redaktime në të njejtën kohë dhe nëse shikoni faqet tona të diskutimit ju do të shikoni që i shkruajmë shpesh msazhe njëri-tjetrit, çfarë ju do te thoni tani se ne ia shkruajme vetes? Ose edhe me Akimi95, shikoni oren dhe daten e redaktimeve, mos veproni ne kete menyre vetem se deshironi te perjashtoni kete sepse ju mungon emocioni ne Wikipedia, por mendoni se me kete bllokim edhe neve do te na prishni nje enderr sic eshte wikipedia. Per sa i takon Ip-ve me mua Kristiani95, Akimi95 dhe KB24 po ato mund te jene ndonjehere te ngjashme sepse ne jemi ne te njejten shkolle dhe ne shume raste jemi futur ne wikipedia nga kompjuterat e shkolles, pra nga te njejtat kompjutera. Ju faleminderit, shpresoj te merrni vendimin e duhur. --[[Përdoruesi:Elio96|Elio96]] 22 Qershor 2010 20:46 (CEST)
 
==Nuk dashta mu përzi në këtë bised==
887

edits