Ndryshimi mes inspektimeve të "Minareja"

15 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti shtoj: ace:Meunara; cosmetic changes
v (roboti shtoj: tt:Манара)
v (roboti shtoj: ace:Meunara; cosmetic changes)
[[figuraSkeda:Minaret Kocatepe.jpg|thumb|250px|Minareja (Mosque of Kocatepe in Ankara / Turkey)]]
'''Minareja''' është pjesa e ngritur në një lartësi të dalluar dhe të dukshme e [[xhamia|xhamisë]]. Kjo pjesë e gritur e cila njiohet si minare thekshëm dallohet nga pjesa tjetër e objektit të xhamisë duke bartur rolin e identifikuesit të objektit të caktuar si xhami, duke shikuar nga jasht objekti.
 
== Minaret e njohura botërore ==
 
[[Kategoria:Islam]]
[[CategoryKategoria:Xhami]]
 
[[ace:Meunara]]
 
[[Category:islam]]
[[Category:Xhami]]
 
[[ar:مئذنة]]
[[az:Minarə]]