Dallime mes rishikimeve të "12 Korrik"

248 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
 
*[[1962]] – Grupi legjendar i rok ‘n’ rollit për herë të parë performoi në ndonjë koncert. Ai ishte paraqitur në një klub të Londrës.
== Shkence dhe teknike ==
* [[1970]]: [[Thor Heyerdahl]] arrin me ekuipazhin e tij me nje varke prej [[Papirusi|paprusi]]- me emrin ''[[Ra (Schiff)|Ra II]]'' mbas 57 ditesh ne [[Atlantischer Ozean|Atlantik]] ishujt [[Karibik]]insel [[Barbados]].
 
== Lindje ==
Anonymous user