Ndryshimi mes inspektimeve të "V"

150 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Adding: gd:V)
v
{{Kthjellim}}
Simboli '''V'''
==Shkronja '''V'''==
*Në gjuhen shqipe është shkronja e tridhjetenjëtë e alfabetit, me të shënohet [[Germa]] '''V'''.
 
----
{{ABC-ja}}
{{cung}}
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
==Shih dhe==
*Në gjuhen[[shqip|gjuhën shqipe]] është shkronja e [[31|tridhjetenjëtë]] e alfabetit[[alfabeti]]t, me të shënohet [[Germagërma]] '''V''' e madhe e dorës.
*
*
----
 
{{Wiktionary|Shkronja}}
 
[[Category:Gjuhësi]]
[[Category:Alfabete]]
[[Category:Shkronja|!]]
 
{{cung}}
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[af:V]]
[[als:V]]