Dallime mes rishikimeve të "Sytë e tu"

86 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(Faqe e re: Këngë nga Frederik Ndoci. Teksti i kenges: Syte e tu, syte e tu, Me gjithe dritat qe kam pare, Me gjithe yjet rreze ar Me gjithe lume, liqene blu Shembellejne syte e tu. Qesh atje...)
 
No edit summary
Këngë nga [[Frederik Ndoci]].
 
Teksti i kengeskëngës :
 
Syte: Sytë e tu, sytesytë e tu,
: Me gjithegjithë dritat qe kam pare,
: Me gjithegjithë yjet rreze ar
: Me gjithegjithë lume, liqene blu
: Shëmbëllejnë sytë e tu.
Shembellejne syte e tu.
 
: Qesh atje rinia ime
: Shket njenjë varke me gezimegëzime.
: Fluturon njenjë pulebardhepulëbardhe
Une: Unë e ti te pandare,
: Ti deti uneunë lundertarlundërtar.
 
: Ja erdhemerdhëm ne do ikim larg
: Lumturi e gjate dhe fillestare.
: Qe tani gjokset po ti hapim
Rruget: Rrugët tona mbushur me petale.
 
Syte: Sytë e tu, sytesytë e tu,
: Sa i shoh me sjellin behare
: U them se jam ketukëtu
: Dhe qeshin sytesytë e tu.
 
[[Kategoria:Këngë]]