Dallime mes rishikimeve të "Breaking dawn"

32 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
'''Breaking Dawn''' është pjesa e 4 e librave [[Twilight]]. Pasi qe Bella dhe i dashuri i saj vampir Eduard martohen, ata vendosin te shkojnë ne muajin e mjaltit ne Brazil. Pas pak kohesh Bella zbulon qe është shtatzëne. Bella dhe Eduard kthehen menjëherë në Forks Uashington. Vampirja e keqe Irina e kishte marre vesh se Bella ishte shtatzëne dhe kishte berebëre plan me Volturet që familjen Kallen dhe Bellen ta zhdukin nga faqja e dheut. Bella kishte veshtiresi gjategjatë lindjes. Bebja kishte thyer shumeshumë kocka dhe Bella kishte hunburhumbur shumeshumë gjak. I dashuri i saj vampir Eduard vendosi ta kthej atë në një vampir që t'ia shpëtoj jetën. Pasi Kallensat e marrin vesh që Irina dhe Volturet dojne ta shkatërrojnë Renesmen (vajzenvajzën e Belles dhe Eduard) ata mendojnë të shpërngulen dhe të luftojnë me ta. Në fund Kallensat fitojnë dhe Bella, Eduard dhe Renesme kthehen shendosh në Forks.
 
[[Kategoria:Romane]]