Dallime mes rishikimeve të "Luiza Xhuvani"

27 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
== Filmografia ==
* [[I dashur armik]] - ({{F|2004}}) .... Vefi
* [[Parullat]] - ({{F|2001}}) .... Diana
* [[Funeral Business]] - ({{F|1999}})
* [[Dashuria e fundit]] - ({{F|1995}})
* [[8 persona plus]] - (1994) - komedi-teaterteatër
* [[Loin des barbares]] - ({{F|1994}}) .... Marieta
* [[Një ditë nga një jetë]] - ({{F|1994}})
* [[Valsi i Titanikut]] teater- teatër-komedi
* [[Dhelpra dhe rrushte]] teater- teatër
* [[Bardh e zi]] - ({{F|1991}})
* [[Unë e dua Erën]] - ({{F|1991}}) (TV)
* [[Muri i gjallë]] - ({{F|1989}})
* [[Flutura në kabinenkabinën time]] - ({{F|1988}})
* [[Rrethi i kujtesës]] - ({{F|1987}})
* [[Dhe vjen një ditë]] - ({{F|1986}})
* [[Fjalë pa fund]] - ({{F|1986}})
 
{{aktor-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Aktorë shqiptarë]]
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
[[CategoryKategoria:Lindje 1964]]
[[Category:Aktorë shqiptarë]]
[[Category:Lindje 1964]]
 
[[es:Luiza Xhuvani]]