Dallime mes rishikimeve të "Shpat Kasapi"

4 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 91.187.103.30 (diskutimet) në versionin e fundit nga AXRL.)
== Jeta personale ==
 
Shpat Kasapi Qe Deri Do Nje Fillon kohesh i fejuar me [[Aferdita Dreshaj]], Një nga shumica e shqiptarëve grua e bukur. Kjo erdhi si goditje e madhe ne Tetove dhe Veshalle. Askush nuk e di pse ajo është e martuar atë, por dyshohet se mund Shpat Kasapi e ka mallkuar Aferdita Dreshaj me magji cigane ai ka mësuar në universitet
 
Nderkaq sa i perket Muzikes, Shpat Kasapi shpesh Ka pasur Rreth telashe huazimit te kengeve te tij. Kenget e tij jane shpesh huazur Nga ballkanasit. Por ai tashme Ka nenshkruar kontrate per mbrojtjen e materialeve muzikore mua Nje agjensi shqiptaro-gjermane per mbrojtjen e te drejtave te autorit. Eshte bashkepunuar duka mua Nje agjension per mbrojtjen e drejtave te, me te cilet bashkepunojne Edhe kengetaret si Greta Koci Ismajli e Genta. Ndersa nje duhet marre MASA Ligjore ndaj atyre Kenget Qe huazojne e tij mbetet te shihet. DISA kengeve Deri Do te huazura jane: Mos me prit, A te fal Nje rruze, Ti je ajo, kthehesh Tash po etj.
Anonymous user