Ndryshimi mes inspektimeve të "San Marino (qytet)"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Qytet |Qyteti = San Marino |Gjuha vendase =Italisht |Emri në gjuhën vendase = Città di San Marino |Lloji i vëndbanimit = Qytet |Nofka ...)
 
|Përshkrimi i pamjes =
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = San Marino
|Shteti federal =
|Rajoni =
Ai është qyteti i tretë më i madh (pas Doganas dhe Borgo Maggiore) si dhe kryeqyteti i kështjellës me të njëjtin emër (4294 banorë me një sipërfaqe prej 7,09 km²)
 
{{Kryeqytetet e Evropës}}
 
[[af:San Marino (stad)]]
[[am:ሳን ማሪኖ (ከተማ)]]