Dallime mes rishikimeve të "Dekorimi i nuses"

2 bytes removed ,  11 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: nl:Trouwjurk; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: nl:Trouwjurk; cosmetic changes)
'''[[Dekorimi]] i [[Nusja|nuses]]''' është term që përfshihen gjitha mjetet dhe veprimet e ndërmarra për të pregatitur nusen që të dalë para dasmorëve dhe dhuratat që i varen në trupin e saj në shtëpinë e burrit.
 
Në dekorimin e nuses nuk hynë [[çejzi i nuses]], por vetëm pjesa që ka të bëjë me veshjen, maskimin dhe dekoracionin e trupit të saj. Si pjesë të këtij dekorimi është edhe [[dizajnimi i nuses]] (maskimi), [[metaliku i nuses|metalikët e nuses]] (të falurat për nusen).
 
{{cung}}
[[ko:웨딩드레스]]
[[mr:लग्नासाठी पेहराव]]
[[nl:TrouwjaponTrouwjurk]]
[[pl:Suknia ślubna]]
[[pt:Vestido de casamento]]