Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Steenwijk (kthjellim).


Steenwijk është një qytezë në Steenwijkerland, provinca OverijsselHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 18.655 banorë[1].

Steenwijk
—  woonplaats  —
Pamje nga Steenwijk

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Komuna Steenwijkerland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°47′20″V 6°07′36″L / 52.7889°V 6.12667°L / 52.7889; 6.12667 (Steenwijk)Koordinatat: 52°47′20″V 6°07′36″L / 52.7889°V 6.12667°L / 52.7889; 6.12667 (Steenwijk)
Popullsia 18,655 banorë 2015
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Steenwijk is located in Hollandë
Steenwijk
Steenwijk

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Steenwijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Overijssel