Stephen Amell

aktor kanadez

Stephen Amell (ka lindur më 8 Maj 1981[1]) është aktor i njohur Kanadez i cili ka luajtur ne disa filma dhe seriale televizive, Por është i njohur më së miri ne serialin televiziv Arrow ku luan rolin e protagonistit kryesor i cili quhet Oliver Queen bazuar ne librin komik të autorëve Mort Weisinger dhe George Papp, Po ashtu ai në vitin 2014 morri pjesë në filmin e bugjetit të lartë Teenage Mutant Ninja Turtles ne rolin e Casey Jones

Stephen Amell
Stephen Amell WonderCon 2013.jpg
Informacione personale
Vendlindja Toronto,Ontario,Kanada
Role të shquar Oliver Queen
Pseudonime Amell,Oliver Queen
Bashkëshort(ja) Cassandra Jean[2] (m.2012- )
Kombësia Kanadez


Jeta dhe RiniaRedakto

KarieraRedakto

FilmografiaRedakto

Jeta PersonaleRedakto

Pjesmarja ne WWE (Mundje) 2015Redakto

ReferimetRedakto

  1. ^ http://www.imdb.com/name/nm1854386/bio
  2. ^ http://www.huffingtonpost.com/2013/01/12/stephen-amell-marries-cassandra-jean_n_2463787.html