Sueras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Sueras ka 654 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.2 km2.

Sueras
Qytet
Stema_figuraFlag of Catalonia.svg
Vendndodhja
Sueras is located in Spanjë
Sueras
Sueras

Koordinatat: 39°57′7″V 0°19′56″P / 39.95194°V 0.33222°P / 39.95194; -0.33222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Baixa
Kryetari i Bashkisë José Pascual Martí García (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.2 km2
Lartësia 316 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12223
Koordinatat 39° 57′ 7″ Veri

0° 19′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sueras.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto