Suonenjoki

qytet në Finlandë


Suonenjoki (finlandisht: Suonenjoen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Suonenjoki
Suonenjoen kaupunki
Qytet
Suonenjoki railway station
Suonenjoki railway station
Official seal of {{{official_name}}}
Websitewww.suonenjoki.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto