Skagafjörður (komunë)

komunë në Islandë


Skagafjörður (islandisht: [Sveitarfélagið Skagafjörður] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Veriperëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Skagafjörður
Sveitarfélagið Skagafjörður
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej3.978
{{{postal_code_type}}}
550, 551, 560, 565, 566, 570

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto